Hotel Adria

Prishtina

Rreth Hotel Adria

15 vjet mirëseardhje të ngrohtë… 

Një traditë familjare një dekade dhe i pozicionuar në mënyrë perfekte, “Hotel Adria” njihet si një pikë referimi, si një nga hotelet më mikpritëse të kryeqytetit, i cili u ofron miqve të tij një eksperiencë të jashtëzakonshme dhe më të mirën e kulturës shqiptare.
“Hotel Adria” është një nga hotelet më prestigjioze në Prishtinë. Me arkitekturën e tij unike, të dizenjuar në mënyrë origjinale, me pajisje moderne, ndërthur në mënyrë perfekte elegancën dhe thjeshtësinë e një ndërtimi neoklasik. Nga “Hotel Adria”, 15 minuta ecje ju sjell në pjesën më të vjetër të Prishtinës, të njohur si “Çarshia e Vjetër”. ”, në të cilat ndodhen tri xhami: Xhamia e Mbretit, Xhamia e Çarshisë (ndërtesa më e vjetër në Prishtinë) dhe xhamia e Jashar Pashës, Kulla e Sahatit, hamami, Shatërvani, Muzeu i Kosovës dhe Muzeu Etnologjik.”Hotel Adria”. ndodhet shumë afër lagjes më të rëndësishme të kryeqytetit, vetëm 10 minuta nga obelisku i pavarësisë “NEWBORN”, qendra tregtare “Pallati i Rinisë”, Stadiumi i Prishtinës, Banka Qendrore e Kosovës, “Zahir Pajaziti” sheshi dhe sheshi “Nënë Tereza”,
Restoranti në vend shërben specialitete italiane dhe shqiptare dhe tarraca në çati ka një bar dhe një pamje unike të qytetit. Të gjitha dhomat në Adria kanë një tavolinë, TV kabllor, një gardërobë dhe një minibar. Banjo private ofron një dush ose një banjë spa. Guests mund të parkojë falas në parkingun e Adria. Recepsioni është i hapur 24 orë në ditë. Shërbimi i lavanderi dhe hekurosje është në dispozicion kundrejt një pagese shtesë, ndërsa mysafirët mund të ruajnë gjërat e tyre me vlerë në kasafortën e hotelit. Stacioni kryesor i trenit është vetëm 200 metra larg, ndërsa stacioni i autobusit mund të arrihet në 500 metra. Aeroporti i Prishtinës është 16 km larg.

Përjetoni jetën e qytetit të Prishtinës

Ne do t’ju ndihmojmë të përjetoni jetën e Prishtinës në kuptimin e saj të vërtetë. Nga të jetuarit mes banorëve deri te ngrënia e ushqimeve autentike, me siguri do të ecni në shtëpi me kujtime dhe momente të mrekullueshme.

Punë në dispozicion

Punë të postuara nga Hotel Adria

Nuk ka punë të disponueshme.

Industria
Udhëtim, Mikpritje & Turizëm
Telefoni
049 111 322 049 111**** Shfaq
Vendndodhja
Prishtina